Strona korzysta z plików cookies dla zapewnienia większej wygody przeglądania. Pliki te można w każdej chwili zablokować w ustawieniach przeglądarki.
Nasza polityka cookies · Rozumiem, nie pokazuj tego więcej

Ogłoszenia

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15.09 – 22.09.2019

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajemy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech, przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O godz. 14.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci, a o godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W środę o godz. 9.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 19.00 zapraszamy do Modlitwy Kanonami z Taizé.

W środę po Mszy św. wieczornej w kościele – spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św.

W czwartek od godz. 16.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a o godz. 17.30 Msza św. szkolna.

W czwartek po Mszy św. szkolnej odbędzie się w kościele spotkanie dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej, pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

W sobotę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego „Nazaret”.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego i Bożego błogosławieństwa u progu nowego tygodnia.

+++ POPRZEDNI TYDZIEŃ +++

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8.09 – 15.09.2019

„Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam, że wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania. Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, prawdziwą wolnością, kocha nas prawdziwie największą miłością. Niech nasz odpowiedź nie będzie połowiczna – zaprośmy Boga do naszej codzienności, oddajmy Mu radości i troski.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O godz. 14.00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających w tym roku 45 rocznicę ślubu, a o godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

W środę o godz. 9.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej w salce z prawej strony kościoła Krąg biblijny.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Od godz. 16.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a o godz. 17.30 Msza św. szkolna.

W piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. fatimską z nabożeństwem i procesją ze świecami wokół kościoła.

W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych, a w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Wszystkim uczestnikom niedzielnej Eucharystii życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego i Bożego błogosławieństwa u progu nowego tygodnia.