Strona korzysta z plików cookies dla zapewnienia większej wygody przeglądania. Pliki te można w każdej chwili zablokować w ustawieniach przeglądarki.
Nasza polityka cookies · Rozumiem, nie pokazuj tego więcej

Ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
NIEDZIELA MISYJNA
20.10 – 27.10.2019

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nieraz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga, Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary. Powierzajmy Bogu z ufnością nasze codzienne sprawy w czasie Mszy św.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Misje – wsparcie pracy duszpasterskiej ks. Krzysztofa w Mołdawii i ks. Łukasza na Ukrainie. Bóg zapłać za każdy dar złożony na ten cel.

Dziś o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci, a o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe.
Nabożeństwa różańcowe w tygodniu – o godz. 16.45.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II.

W środę o godz. 9.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godz. 17.30 Msza św. szkolna.

W sobotę o godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a o godz. 17.30 Msza św. w intencji parafian, którzy odeszli do wieczności na przełomie września i października.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w sobotę 26 października. O godz. 9.00 sprzed Bazyliki Piekarskiej wyruszy korowód na halę MOSiR’u. Szczegółowe informacje znaleźć można na plakacie.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. O godz. 10.30 zapraszamy na uroczystą Sumę z procesją wokół kościoła.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego prosimy o zadbanie o groby nie tylko swoich bliskich, ale też te, o których już nikt nie pamięta.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w III Piekarskim Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w czwartek, 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych. Marsz rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach, a zakończy o godz. 20.45 w Bazylice Piekarskiej Modlitwą Uwielbienia i apelem.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Już za tydzień do numeru „Gościa” dołączony będzie film na dvd: „Bernadetta. Cud w Lourdes” o cudownych objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Cena „Gościa Niedzielnego” z płytą wyniesie 6 zł i wszystkie kolejne numery „Gościa Niedzielnego” również będą kosztowały odtąd 6 zł.

W miesiącu październiku pragniemy polecać się Matce Bożej Różańcowej i przez Jej wstawiennictwo wypraszać Boże błogosławieństwo dla uczestniczących w dzisiejszej Eucharystii.

+++ POPRZEDNI TYDZIEŃ +++

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10 – 20.10.2019

Nasze życie, nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczana w codziennym życiu, a także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii, a przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Dziś o godz. 14.00 Msza św. w intencji małżonków świętujących w tym roku 50, 55 i 60 rocznicę ślubu.
Dziś o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe, natomiast na nabożeństwa różańcowe w tygodniu zapraszamy o godz. 16.45.

W poniedziałki o godz. 16.00 w salce z prawej strony kościoła odbywa się katecheza przygotowująca do wczesnej komunii świętej. Przypominamy, że przygotowanie do wczesnej komunii świętej trwa dwa lata.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, a w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.

We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

W środę o godz. 9.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej w salce z prawej strony kościoła – krąg biblijny.

W czwartek o godz. 17.30 Msza św. szkolna.
Modlitwa kanonami z Taizé w czwartek a o godz. 19.00.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

W sobotę po Mszy św. wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. i błogosławieństwem rocznych dzieci.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Misje.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Dziękując Bogu za wszystkie dobrodziejstwa, które spływają na nas, otwórzmy się na Jego błogosławieństwo.