Strona korzysta z plików cookies dla zapewnienia większej wygody przeglądania. Pliki te można w każdej chwili zablokować w ustawieniach przeglądarki.
Nasza polityka cookies · Rozumiem, nie pokazuj tego więcej

Ogłoszenia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11.08 – 18.08.2019

Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a o godz. 16.00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających w tym roku 40 rocznicę ślubu.

We wtorek o godz. 19.00 Msza św. fatimska z nabożeństwem i procesją ze świecami.

W środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę – o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 16.00, a na godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory maryjne.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona naszej archidiecezji i metropolii. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych, a w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. i błogosławieństwem rocznych dzieci.

W przyszłą niedzielę przypada doroczna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Z racji pielgrzymki na niedzielne nieszpory zapraszamy o godz. 15.00 na Kalwaryjskie Wzgórze.

Trwa miesiąc sierpień, w którym w szczególny sposób zachęcamy do trzeźwości i modlitwy w intencji osób zniewolonych nałogami.

Przypominamy, że do końca sierpnia Msze św. sprawowane są według porządku wakacyjnego, tj:

w poniedziałki i piątki – o godz. 8.00
we wtorki, czwartki i soboty – o godz. 17.30
w środy – o godz. 9.00
w niedziele czasu wakacyjnego nie ma Mszy św. o godz. 14.00.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest dzisiaj płyta z pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

Na nadchodzący tydzień pracy i wypoczynku przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

+++ POPRZEDNI TYDZIEŃ +++

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4.08 – 11.08.2019

Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet jeśli będziemy mieć wszystko w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech ta Msza św. umocni nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze, a nie do tego, co na ziemi.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

We wtorek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

W środę o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, we wspomnienie św. Dominika, prezbitera, od godz. 16.30 okazja do osobistej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających w tym roku 40 rocznicę ślubu. Małżonków prosimy o potwierdzenie w kancelarii parafialnej swojej obecności na Mszy św.

Zachęcamy do udziału w III pielgrzymce rowerowej z naszej parafii do Bazyliki Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich, która odbędzie się 1 września br. Więcej informacji na temat pielgrzymki zamieszczonych jest na plakacie.

Przypominamy, że Msze św. sprawowane są według porządku wakacyjnego, tj:

w poniedziałki i piątki – o godz. 8.00
we wtorki, czwartki i soboty – o godz. 17.30
w środy – o godz. 9.00
w niedziele czasu wakacyjnego nie ma Mszy św. o godz. 14.00.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Niech świętowanie Dnia Pańskiego przepełnia każdego z Was radością, a u progu nowego tygodnia niech spłynie na Was obfitość Bożego błogosławieństwa.