Strona korzysta z plików cookies dla zapewnienia większej wygody przeglądania. Pliki te można w każdej chwili zablokować w ustawieniach przeglądarki.
Nasza polityka cookies · Rozumiem, nie pokazuj tego więcej

Ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA
16.01.2022 – 22.01.2022

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z wymianą pokrycia dachu, wymianą rynien i naprawy gzymsów naszego kościoła.

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

Od poniedziałku do piątku o godz. 7.30 różaniec w intencji rodzin i całej naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie modlitewne grupy Taizé (adoracja Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego oraz śpiew kanonów). Serdecznie zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

W środę po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które są odczytywane podczas Nowenny.
Także w środę ostatnia Msza kolędowa w intencji wszystkich, którzy z innych parafii uczestniczą we Mszach Św. w naszym kościele.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.

W sobotę zapraszamy na godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30 a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

Wyjazd do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie na jasełka w środę o godz. 13.45. Zbiórka przed zakrystią.

Już dzisiaj informuję, że 24.01 /poniedziałek/ swoje urodziny obchodzi ks. kapelan Krzysztof Hołyński. Msza Św. w jego intencji odbędzie się w tym dniu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby razem z księdzem kapelanem dziękować Panu za dar jego życia i kapłaństwa.

26.01 /środa/ o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci I Komunijnych w celu pobrania miary na stroje komunijne.

29.01 /sobota/ o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Coffee Experiment” z Rudy Śląskiej – Bielszowic. Szczegóły na plakatach umieszczonych w gablotkach. Serdecznie zapraszamy

Bóg zapłać wszystkim za wpłaty na potrzeby naszego kościoła i parafii na konto parafialne oraz za ofiary składane w kościele. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z wyminą pokrycia dachu, wymianą rynien i naprawy gzymsów naszego kościoła.. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” w którym jest kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio
a na niej księga Rodzaju i ks. Wyjścia.

+++ POPRZEDNI TYDZIEŃ +++

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
9.01.2022 – 15.01.2022

Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w rzece Jordan oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły, który będzie trwał do wtorku przed Środą Popielcową. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

Od poniedziałku do piątku o godz. 7.30 różaniec w intencji rodzin i całej naszej parafii.

W środę po Mszy Św. o godz. 9.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań, które są odczytywane podczas Nowenny.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

W sobotę zapraszamy na godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7.30 a od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwają Msze Św. kolędowe według wcześniej podanego planu. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w tych Mszach Św. Ofiary kolędowe składane przy tej okazji są przeznaczone na zmianę pokrycia dachu naszego kościoła, wymianę rynien i remontu gzymsów.
Ostatnia Msza Św. kolędowa 19 stycznia będzie odprawiona w intencji wszystkich, którzy z innych parafii uczestniczą we Mszach Św. w naszym kościele.

Osoby, które zgłosiły fakt dokonania odpisu podatkowego za ofiary kopertowe składane na rzecz parafii, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii w celu odebrania dowodu wpłaty.

Dzieci, które uczestniczyły w Roratach i złożyły plansze, a nie były na ich podsumowaniu, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po odbiór pamiątki tegorocznych Rorat.

W związku z planowanym latem remontem dachu na kościoła tzn. zmiany jego pokrycia, wymiany rynien i naprawy gzymsów, ofiary: kolędowe, kopertowe, składane na konto przeznaczone będą na ten cel.
W 3 niedzielę każdego miesiąca będzie kolekta specjalna przeznaczona na ten remont.

Od roku 2023 nastąpi zmiana godzin Mszy Św. w niedzielę. Msze Św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30,11.00 i 16.00.

29 stycznia o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Coffee Experiment” z Rudy Śląskiej – Bielszowice. Szczegóły będą podane później.

Bóg zapłać wszystkim za wpłaty na potrzeby naszego kościoła i parafii na konto parafialne oraz za ofiary składane w kościele. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna na remont dachu.

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Cena od Nowego Roku wynosi 8 zł.